SPP

Firma Steelpress powstała w 1967 roku. Początkowo funkcjonowała jako niewielki, rodzinny zakład zajmujący się obróbką metali. Solidne doświadczenie rzemieślnicze, precyzja wykonania i podążanie za potrzebami rynku sprawiły, że firma szybko stała się znanym w branży producentem części do wyposażenia przyczep o ogólnopolskim zasięgu działania.
Od połowy lat dziewięćdziesiątych, kiedy nastąpiło otwarcie Polski na rynki zachodnie, Steelpress rozpoczęła współpracę z zagranicznymi kontrahentami, zdobywając bogate doświadczenie w biznesowych relacjach międzynarodowych. Jednocześnie wzrosła potrzeba większej wydajności produkcyjnej przedsiębiorstwa, dlatego firma przeniosła się do Lubonia, gdzie zakład produkcyjny mógł zająć znacznie większy teren.

Łączna powierzchnia produkcyjna zakładu wynosi obecnie 6.500 m² i obejmuje m.in. nowo oddaną w 2015 roku, dwupoziomową, nowoczesną halę produkcyjno-magazynową o łącznej powierzchni 2500 m² i wysokości aż 11 metrów.

Prestiżowe partnerstwa plasują Steelpress wśród najlepszych i niezawodnych producentów w swojej branży.

Obecnie przedsiębiorstwo jest największym polskim producentem części i akcesoriów do przyczep lekkich i jednym z czołowych producentów europejskich. Zasięgiem działania obejmuje kraje Unii Europejskiej, a także Rosję, Ukrainę, Serbię i Czarnogórę, Wielką Brytanię, Norwegię, Stany Zjednoczone, Tunezję oraz Izrael.

Marka SPP, będąca jednocześnie znakiem zastrzeżonym i oficjalnym logo firmy, jest rozpoznawalna w branży motoryzacyjnej na całym świecie.

Główne produkty firmy to: głowice zaczepowe, zaczepy burtowe, zawiasy, uchwyty podłogowe, koła manewrowe, osie i piasty do przyczep. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników akcesoria te są nieustannie testowane i udoskonalane. Głowice zaczepowe SPP posiadają certyfikaty na zgodność z europejskimi normami. Dodatkowo jako jedyne głowice na rynku są badane, kontrolowane i znakowane przez niemiecki instytut motoryzacyjny DEKRA. Spółka posiada też własne laboratorium badawcze, w którym kontrola jakościowa odbywa się przez cały rok. Nieustannie unowocześniany park maszynowy, oparty o najnowsze technologie, pozwala stale podnosić jakość produkowanych wyrobów.