Promot

Promot specjalizujemy się w elektrotechnice samochodowej a w szczególności w wytwarzaniu lamp do oświetlenia pojazdów samochodowych, przyczep, ciągników i maszyn rolniczych. Promot jest cenieniony za jakość swoich wyrobów, a wiele z nich trafia na pierwszy montaż firm związanych z branżą motoryzacyjną.
Bardzo ważnym obszarem działalności jest świadczenie usług w zakresie konstruowania i wytwarzania form wtryskowych oraz szeroko rozumiana obróbka metali na obrabiarkach CNC. Oprócz tego, firma produkuje mieszanki umożliwiające wtryskiwanie detali o bardzo nietypowych wymaganiach technicznych (tworzywa sztuczne specjalnego przeznaczenia).

Wysoką jakość wyrobów zapewnia wykwalifikowana kadra specjalistów, wciąż unowocześniany park maszynowy oraz własne zaplecze badawczo-rozwojowe.

Zakłady Osprzętu Samochodowego PROMOT powstały w 1950 roku jako producent lamp z plastikowymi kloszami do większości pojazdów wytwarzanych na terenie socjalistycznej Polski. Zakład produkował oświetlenie do URSUSA, STARA, JELCZA, Warszawy i Nysy. Ciekawostką jest także to, że w Promocie wytwarzane były lampy tylne do motocykli powstających w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Świdniku (popularne WSK-i). Firmą, która wyspecjalizowała się w produkcji reflektorów przednich i halogenów ze szklanymi kloszami była w tamtych czasach firma Zelmot.

Brak wyników